A hatos-hetes számlaosztály használata a legtöbb esetben elkerülhető a SUP® Integrált Számviteli Rendszer által kezelt ún. gyűjtők használatával. Erről részletesebb információk a Gyűjtők használatbavétele c. részben olvashatók. A gyűjtők egy korszerűbb, rugalmasabb technika arra a problémára, amit régen a hatos-hetes számlaosztály bevezetésével kellett megoldani.
Ettől függetlenül a SUP® Integrált Számviteli Rendszer támogatja hatos-hetes számlaosztály használatát az alábbiak szerint.
1. Főkönyvi számlatükör kialakítása
Végre kell hajtani a számlatükör felvitelét a Könyvelés alapvető törzsek és paraméterek c. fejezetben leírtak szerint. A hatos ill. hetes számlaosztály főkönyvi számait szintén fel lehet venni.
2. Hatos-hetes számlaosztály kezelésének bekapcsolása
A Szerviz | Paraméterek | Könyvelt cég általános adatai menüpontban a Pénzügyi paraméterek adatlapon, a "Hatos-Hetes számlaoszály kezelése" nevű adatmezőt Igen értékre kell állítani. Ugyanitt kell meghatározni, hogy elsődlegesen az ötös számlaosztályba történik-e a könyvelés.
3. Elsődleges és másodlagos költségszámlák megjelölése
A Vállalati törzsek | Főkönyvi számlatükör menüpontban a "Megjelölés" adatmező segítségével meg kell határozni, hogy a számlatükörben melyek az elsődleges költségszámlák és melyek a másodlagos költségszámlák. Amennyiben a könyvelt cég általános adatainál az elsődlegesen ötös számlaosztályba könyvelés lett beállítva, az ötös főkönyvi számok esetén a "Megjelölés" adatmezőt "Költségszámla (elsődleges)" , míg a hatos-hetes számlaosztály főkönyvi számait "Költségszámla (másodlagos)"értékre kell állítani.
4. Költség ellenszámla megadása
A Szerviz | Paraméterek | Könyvelt cég általános adatai menüpontban a Pénzügyi paraméterek adatlapon, a "Költség ellenszámla" adatmező segítségével meg kell adni, hogy a másodlagos költségszámlák könyvelési tételei melyik költség-ellenszámlára záródnak.