Az alábbiakban találhatók az Aggreg8 szolgáltató által kezelt bankok és az ezekhez kapcsolódó speciális tudnivalók.
A sikeres felhatalmazás adást követően még végre kell hajtani a Sikeres PSD2 regisztráció útmutatóban leírtakat.
CIB - Business Online
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót és a bankszámlaszámot. Több bankszámlaszám esetén csak azokat mutatja a banki felület, ami az Aggreg8 felületen meg lett adva.
Ezt követően átirányít a banki felületre, ahol engedélyezni lehet a tranzakciók szinkronizálását.
Van ahol ViCA alkamazás van, van ahol token generáló kütyü van rendszeresítve. A lekérdezési felhatalmazást az adott bankszámlához rendszeresített módon kell megadni.
Kétféle számlacsomag van. A CIB Business Online a céges, a másik a lakossági.
További információ: ha a szinkronizálás során hiba van, akkor vagy az adott felhasználónak nincs elegendő jogosultsága a banki tranzakciók terén, vagy az ügyfél nem rendelkezik corporate elektronikus szolgáltatással, ezért nincs jogosultsága az API-t használni. (Érdeklődni kell a banknál).
CIB -Internet Bank
A CIB lakossági számlacsomagja. A gyakorlatban nem lesz regisztráció rá.
Erste Bank
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót. Ezt követően átirányít a George banki felületre. A belépés és a cég kiválasztása után a felhatalmazást az Erste George telefonos alkalmazásban megjelelő két darab push-üzeneten keresztül kell elvégezni.
Fontos: az Erste Bank elsőként a lakossági (George néven futó alkalmazás) készítette el a PSD2 irányelv szerinti API elérést. Ezt 2023 szeptembertől bővítette a mikrovállalati számlacsomagokra. Az nem teljesen világos, hogy az Erstenél hol a határ a mikrovállalati számlacsomagra vonatkozóan.
A lényeg, hogy a régi Erste Vállalati Számlacsomagról át kell térni a George-ra. Utána lehet kezdeményezni az Aggreg8 szinkronizálást. Olyan bankszámlák esetén, ami nem a George-ban van kezelve nincs PSD2 lehetőség.
A PSD2 esetén az Erste George elég sajátosan értelmezi az EU PSD2 irányelvet. Ugyanis a felhatalmazást nem 180 napra adja, hanem egy napra. Ezért a sikeres regisztrációt követően azonnal kezdeményezni kell a felhatalmazás meghosszabbítását.
Probléma lehet: az Erste George-ban csak a cégjegyzési joggal rendelkező személy jogosult az API csatorna használatára (ez sem teljesen konform az EU PSD2 irányelvvel). Tehát a másodlagos Geogre felhasználóknak nincs jogosultságuk felhatalmazást adni.
Az Erste George nem tudja kezelni az esetet sem, amikor ugyanannak a netbanki felhasználónak magán-számlája is van a céges mellett. Ilyenkor nagyon okosan a magán számlát szinkronizálja acéges helyett - aminek természetesen semmi értelme. Csak annyit lehet tenni, hogy erősen reklamálni a banknál - remélhetően előbb utóbb megjavítják.
Gránit Bank
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 azonnal átirányít a banki felületre. Itt a banknál rendszeresített módon be kell lépni, és meg kell adni a meghatalmazást.
---jelenleg nincs további információ---
K&H bank
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót és a bankszámlaszámot. Ezt követően átirányít a banki felületre. Itt ki kell választani, a banki azonosítás belépés módszerét, és ennek megfefelően eljárni. A sikeres belépés után még jóvá kell hagyni a felhatalmazás adást. Ezt követően, a szokásos módon visszairányít az Aggreg8-hoz. Ha minden sikeres volt, megtörténik a szinkronizálás.
Magnet Bank
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót Ezt követően átirányít a banki felületre.
---jelenleg nincs további információ---
MHB
A jelenlegi információink alapján az MBH nem teljeskörűen támogatja PSD2 szolgáltatást. Az API csatornájukon keresztül csak a normál folyószámla típusú bankszámlák lekérdezésére van lehetőség. Az egyéb (pl.: hitelszámla, letéti számla, technikai számla) tranzakciókat a bank jelenleg nem tudja visszaadni.
Potenciális probléma: előfordulhat, hogy az internetbanki azonosítóban ékezetes karakter szerepel. Ezt jelenleg nem kezeli jól a bank. Vagy meg kell várni ennek a hibának a javítását, bagy a banknál új internetbanki azonosítót kell kérni.
Fontos: csak olyan felhasználó tud felhatalmazást adni, akinek egyszemélyben joga van a tranzakciók aláírásához.
Info: a holdig egyesülés eredményeképpen ez a számlavezető rendszer fog megmaradni. Az ex-BB már ide lett migrálva, az információk szerint az ex-Takszöv-re is sor kerül.
MBH (ex-MKB)
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 azonnal átirányít a banki felületre. A itt elsőként választani kell MBH Netbank (lakossági) illetve Vállalati Netbank. Ezt követően a banknál rendszeresített módon be kell lépni, és meg kell adni a meghatalmazást. Az egyik legegyszerűbb mód, mert sem internetbank azonosítót, sem bankszámlaszámot nem kell megadni.
Viszont jelenleg - valsószínűleg az átállás miatt - a felhatalmazás adás egy másik bejelentkező felületre visz, nem a megszokottra. Három adatot kér: Csoport (fixen HOLDING), Azonosító (Sajnos NEM a szokásos netbanki azonosító, hanem egy másik), Jelszó (ugyanaz, mint a normál netbanki jelszó.)
A felhatalmazáshoz szükséges azonosító a normál vállalati netbankba belépve, a jobb fölső sarokban a felhasználóra kattintva, a "Jogosultság áttekintő → Alapadatok" oldalon, a "Felhasználó azonosító" módon deríthető ki. Ez a következő lehet: HOLDING:ABCDE. A belépéshez szükséges azonosító a kettőspont utáni rész. Az továbblépés előtt a netbank-ból ki kell lépni.
MBH (ex-Takszöv)
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 azonnal átirányít a banki felületre. Itt a banknál rendszeresített módon be kell lépni, és meg kell adni a meghatalmazást.
Általában telefonra jövő push-üzenetet jóvá kell hagyni és kész is.
Fontos: az MBH (exTakszöv) esetén probléma lehet, ha telepített Electra kliens is van. Ekkor a netbank normál ágon beengedi a felhasználót, de PSD2 ágon (ugyanazokkal a belépési adatokkal) nem lehet belépni.
---a problémát továbbítottuk a bank felé---
További probléma, hogy abban az esetben, ha egy felhasználó nagyon sok (>100) bankszámla fölött diszponál, a banki API nem működik. Hibaüzenet: "The requested URL was rejected".
---a problémát továbbítottuk a bank felé---
Fontos: Telepített Electra kliens esetén az azonosításhoz szükséges csoportkódot és azonosítót az ügyfelek az Electra terminálba történő belépéskor lehet kideríteni. A bejelentkező képernyőn le kell nyitni az "Igénybevevő neve" listát. Ott megjelennek meg a szükséges információk: az Igénybevevők Csoportkódja, Electra Azonosítója, Igénybevevő neve.
Az jelenlegi információk szerint az MBH az ex-Takszöv számlákat is az ex-MKB számlavezető rendszerbe fogja migrálni. Hasonlóképpen, mint ahogyan ezt már megetette az ex-BB esetén.
MBH (ex-BudapestBank)
A bankholding az adatmigráció során kivonta a forgalomból a BB által eredetileg használt folyószámlavezetési rendszert. Az számla adatok az MKB-nál korábbban használt rendszerbe lettek migrálva. Ezért a bank kiválasztásakor az x-MKB-t kell választani, nem az ex-BudapestBank-ot.
A további tennivalók az MBH (ex-MKB) bekezdésben.
OTP
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót Ezt követően átirányít a banki felületre, ahol ki kell választani, hogy Lakossági vagy Vállalkozói számlához kell a meghatalmazás. A gyakorlatban mindig Vállalkozói számlákhoz kell meghatalmazást adni. Ezt az OTPDirekt internetbanki belépéssel lehet megtenni. Be kell írni az OTP azonosítót, a számlaszámot, és a jelszót. Ezt követően az adott bankszámlához rendszeresített módon engedélyezni kell az Aggreg8 számára a hozzáférést. Pl. SMS kóddal.
A sikeres felhatalmazás adást követően a bank visszairányít az Aggreg8-hoz, és megtörténik az első szinkronizálás.
Fontos: Telepített OTP Electra esetén az azonosításhoz szükséges csoportkódot és azonosítót az ügyfelek az Electra terminálba történő belépéskor lehet kideríteni. A bejelentkező képernyőn le kell nyitni az "Igénybevevő neve" listát. Ott megjelennek meg a szükséges információk: az Igénybevevők Csoportkódja, Electra Azonosítója, Igénybevevő neve. Az "Electra azonosító" lesz az OTP webes felületre belépésnél a szükséges internetbanki azonosító. A webes felület jelszava nem egyezik meg az Electra jelszóval.
Az összekapcsoláshoz ezen túlmenően szükséges a ViCA alkalmazás, vagy SMS kód használata. Erről itt található bővebb információ: https://www.otpbank.hu/portal/hu/OTPdirekt/Vall/Electra
Raiffeisen
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót és a bankszámlaszámot. Ezt követően átirányít a banki felületre.
Fontos: telepített Raiffeisen Electra kliens esetén az azonosítót ugyanúgy lehet megtudni, mint az OTP esetén. Azaz a bejelentkező képernyőn le kell nyitni az "Igénybevevő neve" listát.
A PSD2 irányelvvel némileg összeférhetetlen módon a banknál a PSD2 API alapesetben ki van kapcsolva. A használatba vétel előtt az első alkalommal alkalommal PSD2 aktiválást kell kérni.
A jelenlegi információk alapján nincs ViCA alkalmazás - jelszó van - ami nem egyezik az Electra jelszóval.
Revolut
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót Ezt követően átirányít a banki felületre.
Fontos: a Revolut egy olyan speciális bank, ahol egy Revolut azonosítón belül többféle devizanem lehet. Ez a kezelési mód a A SUP® rendszer könyvelési logikájával nem összeegyeztethető. Csak olyan Revolutos bankszámlát lehet kezelni, amin csak egyféle devizanemben van pénz.
Unicredit
A SUP® rendszer által generált regisztrációs linket követve az Aggreg8 kéri az internetbanki azonosítót. Ezt követően átirányít a banki felületre, ahol ki kell választani hogy melyik csatornán kell engedélyezni az információ megosztást. Nem igazán világos, hogy mi az eBanking, az mBanking vagy az UceBanking. Az eddigiek során mindig a SpectraNet volt használva, tehát ezt kell választani. Be kell lépni az adott bankszámlához rendszeresített módon, pl felhasználó név és ViCA alkalmazás. Ezt követően megjelennek az adott felhasználó által kezelt bankszámlák. A kiválasztott bankszámlára mindhárom jogot meg kell adni. A sikeres felhatalmazás adást követően a bank visszairányít az Aggreg8-hoz, és megtörténik az első szinkronizálás.
Fontos: telepített Spectra kliens esetén SpectraNet aktiválást kell kérni a banktól, a telepített Spectra használatának meghagyása mellett.
Az átirányítás után a bank által felkínált négy lehetőség közül a SpectraNet opciót kell választani. Ezt követően van lehetőség az Aggreg8-cal megosztandó bankszámlák kiválasztására. Ezen belül is három opció van (egyenleg, tranzakciók és még valami) - a sikeres regisztrációhoz mindhármat engedélyezni kell.
Jogosultság és PSD2
Nagyobb cégeknél a banki szoftverekben is szükséges a jogosultság beállítás. A jogosultságok - úgy általában: rögzítő, lekérdező, aláíró. Az Aggreg8 szerint a tranzakciók lekérdezési felhatalmazáshoz sajnos aláíró jogosultság kell. Annak ellenére, hogy ez egy lekérdezés. Ez annak ellenére van így, hogy ezen logika szerint a banki szoftver jogosultság kezelése nincs összhangban a PSD2-vel. Az Aggreg8 ezt úgy általában már jelezte a bankok felé, azonban nem valószínű, hogy a működési logikán (belátható időn belül) változtatnának a bankok.