Kapcsolódó információk:
Paraméterezési útmutatók

Ez az oldal egy régebbi verziója. Nézze meg a jelenlegi verziót.

Összehasonlítás a jelenlegivel Korábbi változatok megtekintése

1 verzió Tovább »

A raktári készletgazdálkodás nem csak a raktári mozgások könyvelését foglalja magában. A Raktári készlet menüpontban természetesen elsődlegesen elérhető a készlet mozgások könyvelésére kialakított menüpont. Továbbá a napi szinten folyamatosan történő anyag kiadást segítő funkciók is, mint például a Gyors anyagkiadás vonalkódolvasóval vagy az Utalványozás – készlet foglalás.  Ezen kívül itt található a hatékonyság és költségtudatos a raktári készletgazdálkodást támogató készletszintek optimalizálását segítő a Készletszintek beállítása funkció is. 

A menüpontban található meg az utólagos készlet értékelés is, amelyre azért van szükség mert a gyakorlatban nem minden raktári mozgáshoz állapítható meg a készlet könyvelés pillanatában a készlet érték. Például a szállítólevél alapján történő készlet könyvelés során előfordul, hogy nem ismert a beszerzési ár, de ettől még a termék értékesítés folyamatos. Ebben az esetben a beszerzési ár utólagos felrögzítését követően le kell futtatni a készlet értékelést, amely kikeresi az eladott tételhez a beszerzési árat. Így a rendszer helyre teszi a készlet értékeket, ezért a kimutatások készítését megelőzően a készlet értékelés futtatása elengedhetetlen.

A Raktári készlet menüpontban kapott helyet a főkönyvi feladással kapcsolatos felhasználások is. A raktári modulban nyilvántartott készlet mozgások a felhasználó által meghatározott időszakonként lezárhatók, lezárást követően a készlet könyvelési tételek a SUP® Integrált Számviteli rendszer felé feladhatók. A lezárt időszakba tartozó bizonylatok nem módosíthatók, törölhetők. A főkönyvi feladás történhet könyvelési tételenként vagy főkönyvi számonként összevontan. Természeten vannak, olyan mozgások amelyeket nem kívánunk a főkönyvbe feladni, ezért a feladás meghatározása mozgásnemenként történik.

A raktári bizonylatok és a készletmozgások felviteli rendjét, és azok alapeseteinek bemutatását gyakorlati példákon keresztül ismertetjük a következőkben.