Kapcsolódó információk:
Paraméterezési útmutatók

Összehasonlított verziók

Kulcs

  • Beillesztett sor.
  • Törölt sor.
  • Formázás megváltoztatva.
Hozzászólás: Migrated to Confluence 5.3

Normál esetben a bankkivonatok rögzítése a Pénzügy | Bankkivonatok rögzítése menüpontban történik. Lehetőség van azonban bizonyos banki szoftverekből a mozgások úgynevezett átadás-átvétel módszerével történő betöltésére is.

A banki kivonatok fogadása során a SUP® Integrált Számviteli rendszer csak akkor tud teljes körű azonosítást végezni, ha a beérkező számlákra történő átutalási megbízások készítése is a SUP® rendszerből lett generálva. Ebben az esetben az azonosítás a rendszer által generált utalási szám alapján történik, az utalási szám csak a terhelésekre értelmezhető. Amennyiben az átutalási megbízások nem a SUP® rendszer Átutalási megbízások készítése funkcióval lettek készítve, a teljes körű azonosítás nem biztos, hogy lehetséges. Hasonló a helyzet a kimenő számlákra történő jóváírásokkal.

Amennyiben nincs utalási szám, további azonosítási pont, a partner bankszámlaszáma, ebből adódóan a partner törzsben a partner bankszámlaszámát rögzíteni szükséges. A partner bankszámlaszáma alapján történő azonosítás terhelések és jóváírások esetében is működik.

Következő azonosítási lehetőség a rendezési szám (számlaszám) hivatkozás az átutaláson, ezek az azonosítási pontok a folyószámlás tételek azonosítására szolgálnak. A nem folyószámlás tételek (pl: bankköltség, banki kamat) azonosítása történhet a rendszer által automatikusan, a banki közlemény alapján előre rögzített szabály alapján, melyhez további információ itt található: BankokKivonat esemény, Bank - utalások kontírozási szabályai, vagy az [F3-Módosítás] gombbal kézzel a javítás során, bővebben lásd lejjebb. Amennyiben nincsenek az előbb említett támpontok az utalási tételek azonosítására, a tétel azonosítás nélkül kerül betöltésre, az utólagos kontírozást az [F3-Módosítás] gombbal kell elvégezni.

A beolvasás azoknak a banki szoftverekből előállított (exportált) kivonat file alapján történik, melyhez a SUP® rendszer illesztve lett. A beolvasás után a tételek egy átmeneti tárterületre kerülnek, és csak a teljes körű ellenőrzés - kontírozás után kerülhetnek a könyvelési adatbázisba.
Azon bankok listája, amelyeknél a bankkivonatok fogadását támogatja a SUP® Integrált Számviteli rendszer, folyamatosan bővül a felhasználói és technikai igények függvényében.


Bankkivonatok fogadása

Qsfuncgomb

 

  • F3-Módosítás
    A beolvasott kivonat tételeinek módosítását lehet kezdeményezni ezzel a funkcióval. A beolvasás során a rendszer megpróbálja mind a folyószámlás tételek, mind a nem folyószámlás tételek azonosítását elvégezni. Amennyiben ez nem sikeres, a funkcióval lehetséges javítani a kontírozást. A nem folyószámlás tételek esetében lehetőség nyílik a főkönyvi szám kiválasztása után a rendszer által automatikusan felkínált banki esemény - kontírozási szabály elfogadására, mellyel az automatikusan eltárolódik, így a legközelebbi betöltéskor a hasonló jellegű tételeket a rendszer már automatikusan azonosítani tudja.



Banki esemény - kontírozási szabály automatikus felvitele
 

  • F5-Bankkivonatok betöltése
    A banki programból exportált file betöltése.
     
  • F6-Bankkivonatok kimentése
    Amennyiben szükség van a módosított kivonat mentésére, úgy az megtehető a funkcióval. 
     
  • F7-Nem azonosított bank főkönyvi számra
    A nem azonosított tételeket a Szerviz | Könyvelt cég általános adatai menüpontban beparaméterezett főkönyvi számra lehet könyvelni.
     
  • F9-Bankkivonat könyvelése
    Amennyiben a beolvasott kivonatban a "hibás tételek" javítása megtörtént, úgy a kivonat könyvelése lehetővé válik. Az eddig átmeneti tárba beolvasott tételek bekerülnek a könyvelési adatbázisba, és a Pénzügy | Bankkivonatok rögzítése menüpontban és a rendszer többi részén is láthatóvá válnak.

 

Qsadatmezo

  • Kivonatszám
    A bankkivonat száma.
     
  • Jogcím
    Felépített jogcím törzs esetén a felhasználó ez alapján is tudja kontírozni a tételt.
     
  • Főkönyvi szám
    Meghatározható milyen főkönyvi számra könyvelődjön a banki tétel.
     
  • Rendezési szám
    Folyószámlás kiegyenlítés esetén a számla kikereshető a rendszerben, így a könyvelés során a tétel ki is rendeződik, tehát zárt tétellé válik.
     
  • Banknapló
    Abban az esetben, ha egy banknál több számlát is vezet a cég, úgy szükség van a banknaplók változtatására is.
     
  • Partner
    A partner partnerkódja.

Kapcsolódó paraméterezési útmutató: Bankkivonatok fogadásának paraméterezése.