Kapcsolódó információk:
Paraméterezési útmutatók

A jövedéki engedélyes kereskedőnek az értékesített jövedéki termékek készlet csökkenéséről (értékesítéseiről), és készlet növekedéséről (beszerzéseiről), valamint a napi zárókészletéről -telephelyenként összesítve- folyamatosan mennyiségi, tételes nyilvántartással kell vezetnie. Ezen jövedéki nyilvántartás a  Kimutatások | Jövedéki nyilvántartás menüpontban készíthető el. A kimutatás a törvényben előírt kötelező adattartalommal kell elkészíteni. A lekérdezés összesen, mind bizonylatszámonként tételesen elkészíthető. A jövedéki termék nyilvántartáshoz szükséges paraméterezés a  Jövedéki termék nyilvántartásához előírt adatok rögzítése útmutatóban található meg.

 Megjegyzés

Összesített kimutatás: raktáranként, cikkenként összesítve gyűjti a jövedéki termék készlet növekedést, csökkenést, partnerenként, mozgásonként(jogcím).
Tételes kimutatás: raktáranként, cikkenként, esemény sorrendben (kelt),  bizonylatszám tételesen, mozgásnemenként(jogcím) tételesen mutatja a készletmozgásokat a rendeletben előírt adattartalomnak megfelelően.

 

 


Jövedéki nyilvántartás

Megadható szűrőfeltételek

  • Időszak
    A nyilvántartást havi összesített formában szükséges elkészíteni. A mező tartalma módosítható a lekérdezés időszakára, ezzel is támogatva az esetleges időszakos jövedéki termékkészlet ellenőrzést.

  • Raktár
    A kimutatás raktáranként készíthető el, a mezőben lehetőség van a raktár megválasztására. Így, mind a jövedéki raktár, mind az egyszerűsített adóraktár, adóraktár termék készlet változás kimutatható.

  • KN kód
    KN kódra szűrési lehetőség.

  • Cikk
    Cikkenkénti szűrési lehetőség.

Használható funkcióbillentyűk

  • F11-Nyomtatási kép
    Lista nyomtatási képnek megtekintése, illetve a riport vagy adatok exportálásának lehetősége.

  • F12-Nyomtatás
    Lista nyomtatása.

  • Esc-Mégsem
    Lista elkészítésének megszakítása

 Megjegyzés

Az időszak adatai folyamatosan újra és újra lekérdezhetőek. Az adatbázis mentésével (FB2_cégnév.fdb) a nyilvántartás adatai a felhasználó által meghatározott adattárolón tárolhatóak. Az adatbázis üzemeltetésért az adatszolgáltatásra kötelezett felhasználó felelős. Az adatbázis mentése a Szerviz | Adatbázisok mentése-visszatöltése menüpontban kezdeményezhető. A menüpontban információ található az utolsó mentés dátumáról, az esetleges visszatöltések időpontjáról.