Kapcsolódó információk:
› Paraméterezési útmutatók
Korábbi változatok
A könyvek év végi záráshoz, a beszámoló elkészítéséhez, a könyvviteli mérleg tételeinek alátámasztására olyan leltárt kell összeállítani, amely tételesen, ellenőrizhető módon tartalmazza a vállalkozás mérleg fordulónapján meglévő eszközeit mennyiségben és értékben. A leltározás menete egységenként, körzetenként történhet.
A leltározásolyan tevékenység, amelynek során a gazdálkodónak a kezelésében vagy használatában lévő eszközök valóságban meglévő állománya a leltár fordulónapjára vonatkozóan mennyiségi felvétellel megállapításra kerül.
A SUP® rendszerben a tárgyi eszközök leltározás tárgyi eszközök leltározásának kezelése a Tárgyi eszközök | Leltározás | Leltári számok kezelése menüpontból kezdeményezhető. A leltározás megkezdése előtt fontos a megfelelő leltárkörzetek kialakítása, mely a Tárgyi eszközök | Leltárkörzetek menüpontban végezhető el. A tárgyi eszközök leltározásának feltétele, hogy minden kartonhoz leltári számot kell megadni. A kisértékű kis értékű eszközöket nem kell kartonként felvenni ahhoz, hogy leltárszámot kapjanak és így a leltárlistában szerepelhessenek. A leltárazás gyorsabb és korszerűbb elvégzése érdekében lehetőség van a leltári tételekhez vonalkód címkét nyomtatni. A leltárszámok meghatározása után a Leltár készítés | kiértékelés menüpontban összeállítható egy adott leltár, megnevezéssel és dátummal ellátva. Ebből a leltárív kinyomtatható, ami nem más mint a leltározás dokumentuma. A leltár kiértékelésekor azt kell meghatározni, hogy mennyiségileg fellelhető a tárgyi eszköz, vagy nem. A visszaírt mennyiségi adatok alapján, a kiértékelési lista a leltárértékek eltérését mutatja.
...