Tobábbi dokumentációk:
› Kezelési útmutatók
Korábbi változatok
Az egy és kétforintos pénzérmék megszüntetésével a pénztári pénzmozgásokat kerekíteni kell a használatban levő címleteknek megfelelően.
Elvileg ezt a változást a számlázási rendszereknek is követnie kellett volna. Ennek ellenére előfordul, hogy olyan készpénzes számla kerül a pénztárba, amely nincs kerekítve.
A 2010 előtti időszakban a SUP rendszer nem támogatta automatizmussal a házi pénztár automatikus kerekítését. Az akkori álláspont szerint a kerekítést a pénztár zárás előtt kellett könyvelni.
2010-től lehetőség van házi pénztár bizonylatok készítésekor a tételes kerekítésre is, ezáltal a nem kerekített készpénzes számlák pénztárba történő rögzítéskor az előírásnak megfelelő kerekítéssel kerülnek a rendszerbe. A pénztárbizonylatok tételes kerekítéséhez a következő paramétereket kell beállítani.
- A számlatükörben nyereség / veszteség főkönyvi számok felvitele
- Nyereség / veszteség főkönyvi számok beállítása
- Házi pénztár bizonylat írása
Nyereség / veszteség főkönyvi számok felvitele a számlatükörbe
A Vállalati törzsek | Főkönyvi számlatükörmenüpontban, fel kell venni egy veszteség és egy nyereség főkönyvi számot, ahová a pénztári tételekből adódó kerekítéseket könyvelni kell. (pl.: 972 Egyéb pénzügyi nyereség, 872 Egyéb pénzügyi veszteség)
Nyereség / veszteség főkönyvi számok beállítása
A Szerviz | Paraméterek | Könyvelt cég általános adatai között, az Egyéb paraméterek fülön, a "Házi pénztárnál" be kell állítani azt a nyereség/veszteség főkönyvi számokat ahová a kerekítési különbözeteket könyvelni kell.
Házi pénztár bizonylat írása
A helyesen paraméterezett házi pénztárban, a bevételi ill. kiadási pénztárbizonylatok kerekítés mentesen rögzített összegére, a bizonylat nyomtatása vagy nyomtatási képének megtekintése automatikusan kerekítés tételsort generál a beállított nyereségnek / veszteségnek megfelelően.